ЗАКЛАД ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ № 701 міста КИЄВА

БАТЬКАМ НА ДОПОМОГУ

/Files/images/13647317762048321956_2.gif

Які казки читати дітям?

Ні для кого не секрет, що першими книгами для дитини є казки. Саме казки в сукупності з іграми знайомлять малюка з навколишнім світом, прищеплюють йому життєві цінності і формують його характер.

Донести до дитини якусь інформацію або правило набагато простіше у формі казок, аніж у формі наданих та довгих нотацій.

Чому треба слухатися батьків і не тікати від них далеко, можна чудово пояснити на прикладі казки «Колобок», а необхідність поступатися проілюструє казка «Під грибом». Головне - підібрати правильну казку.

/Files/images/e32f8581-59eb-4cef-a40b-4758c04f7361.jpg Як вибирати казки для дітей?

До вибору казок для дітей потрібно поставитися з усією серйозністю. Насамперед, необхідно враховувати вік дитини - щоб казка була йому цікава і не налякала малюка. навряд чи Ви будете читати казки Братів Грімм однорічній дитині, а «Теремок» молодшому школяреві. І не тому що ці казки погані - просто кожна з них підходить для певного віку дитини.

Вибираючи казку для дитини, потрібно враховувати особливості його характеру і темпераменту. Для гіперзбудливості дітей навряд чи підійдуть казки з швидким, активним сюжетом - для того, щоб дитина не став некерованим, краще вибрати казку спокійніше.

Якщо Ваша дитина дуже любить побешкетувати - поки не варто читати йому казки, головним героєм яких є страшенні хулігани.

Однак, якщо в тій чи іншій казці хулігани досить явним чином караються - таку казку, навпаки, потрібно прочитати маленькому шибеникові в якості виховного моменту. А якщо Ваш малюк надміру сентиментальний - «Сіра шийка» або «Дюймовочка» з мертвої ластівкою можуть довести його до сліз і істерики (навіть якщо все закінчується добре).

До речі, що стосується страшних казок. Страшні казки, незважаючи ні на що, вкрай корисні для дитини - адже якщо він буде чути казки, що описують тільки світ, повний добрих людей і істот, він може вирости непідготовленим до дійсності. Головне тут - враховувати вік малюка і рівень страху, який він може витримати.

Одним словом, навряд чи дитина злякається «Колобка», незважаючи на те, що в кінці головного героя з'їдають, але цілком імовірно, що «Попелюшка» Братів Грімм, де старші сестри відрізають собі пальці, щоб нога влізла в туфельку, досить сильно налякає дитину . У цьому сенсі, потрібно обов'язково враховувати вік малюка, вибираючи казку для нього.

Щоб зрозуміти, чи підходить обрана Вами казка для Вашої дитини, спробуйте перший раз прочитати її самі - причому, постарайтеся подивитися на казку очима дитини. якщо Вас бентежить безліч моментів у казці - краще відкладіть її до того часу, коли Ваша дитина трохи підросте.

/Files/images/Kolobok.jpgЯкі казки читати дітям до 3 років?

Перші казки для дитини повинні бути нескладними і короткими. Їх сенс повинен бути добре вловимим, а слова - простими і зрозумілими.

Найкраще, щоб головними героями казок для дітей до 3 років були знайомі дитині тварини, діти або дорослі. Кращим вибором казок дітям до 3 років є: «Колобок», «Ріпка», «Теремок», «Курочка Ряба», «Зайчикова хатка», «Вовк і семеро козенят», «Лисиця і Журавель», «Бичок - смоляний бочок» . Ці казки короткі, в них багато повторень і за їх сюжетом легко устежить навіть малюк.

Ближче до 3 років можна почати читати дитині казки складніші - «Царівну-жабу», «Дюймовочку», «Василісу Прекрасну» і т.д.

Читати дітям до 3 років казки потрібно повільно, співуче, з виразом, щоб малюк міг ясно уявити собі всіх героїв казки. Ваше головне завдання в цей період - зацікавити дитину читанням і сформувати у нього любов до книг.

Обов'язково жестикулюйте, гримасуйте і показуйте весь необхідний спектр емоцій разом з героями, читаючи казку своїй дитині - це дуже важливо. Ну і, звичайно, звертайте увагу на зовнішній вигляд книги з тією чи іншою казкою. Вибирайте яскраві, барвисті книжки з великою кількістю ілюстрацій і щільними сторінками, щоб дитина не могла їх розірвати.

/Files/images/s2img_47232366_291_1.jpgЯкі казки читати дітям від 3 до 7 років?

Діти дошкільного віку розуміють більше - і казки для них повинні бути складніші. Але залишаються і незмінні особливості: казки, які слід читати дітям від 3 до 7 років, повинні як і раніше мати достатньо зрозумілий сюжет, описувати добре знайомих дитині героїв і містити нескладні слова і мовні звороти.

Але є й деякі відмінності. Казки для дітей від 3 до 7 років повинні містити певну мораль, не обов'язково знаходиться на поверхні, бути повчальними для дитини і змушувати його міркувати. Після прочитання казок для дітей у цьому віці непогано б провести невелику бесіду про те, як малюк зрозумів казку, і які питання в нього виникли. Обов'язково дайте відповідь на всі його питання і звертайте увагу на все, що його цікавить.

Казки для дітей від 3 до 7 років повинні підбиратися з урахуванням того, наскільки добре в них показані почуття і переживання персонажів. У цей період за допомогою казки малюк знайомиться з чуттєвим світом людей, на прикладі казкових персонажів спостерігає, як між людьми вибудовуються відносини в реальному світі.

Отже, які казки читати дітям від 3 до 7 років? Для дітей цього віку підійдуть такі казки: «Троє поросят», «Маша і Ведмідь», «Гуси-Лебеді», «Кіт у чоботях», «Буратіно», «Незнайко», казки Андерсена, Братів Грімм, Бажова, російські народні казки . Прекрасним вибором для дітей цього віку будуть казки у віршах: «Мойдодир», «Муха Цокотуха», «Доктор Айболить», «Коник-Горбоконик» і деякі казки Пушкіна (наприклад, «Про рибака і рибку»).

Діти до 5-6 років з усією серйозністю вірять у те, що магія існує, а чарівники живуть серед нас. У зв'язку з цим, щоб уникнути змішання реальності і вигадки, чарівні казки варто почати розповідати дітям приблизно до 6 років. До таких казок відносяться: «Русалонька», «Попелюшка», «Снігова королева» та інші казки, сюжет яких містить чарівні перетворення.

Создан 19 мар 2017